PFKE w Kraju Wschodzącego Słońca

W pierwszym tygodniu lutego Polska Fundacja Konsorcjów Eksportowych była obecna w stolicy Japonii, gdzie odbywała planowaną misję gospodarczą. Jej głównym celem była impreza targowo-wystawiennicza Playtime Tokyo, czyli tokijskie targi odzieży i innych artykułów dla dzieci oraz kobiet w ciąży i karmiących. Jest to największe wydarzenie tego typu na tamtejszym rynku.

Imprezę charakteryzuje szeroka gama kolekcji obejmujących produkty dla niemowląt, dzieci, kobiet w ciąży i karmiących, a także inne artykuły dziecięce (m.in. zabawki, w tym edukacyjne). Jako że targi Playtime, które rokrocznie goszczą w kilku miastach świata (np. w Paryżu czy Nowym Jorku), wywodzą się z branży modowej, prym na nich wiodą artykuły odzieżowe.

Playtime Tokyo 2019

W czasie 3-dniowej imprezy mieliśmy okazję porozmawiać z japońskimi kontrahentami, bliżej poznać tamtejsze zasady biznesowe oraz nawiązać cenne kontakty na przyszłość. Dodatkowo tegoroczna edycja w Tokio zbiegła się z 10. rocznicą wydarzenia, którą organizatorzy uczcili małym bankietem.

Oprócz spraw związanych z powyższym wydarzeniem Polska Fundacja Konsorcjów Eksportowych zajęta była także innymi działaniami. W związku z tym, że obok promocji konsorcjów, jako podmiotów wspierających współpracę przedsiębiorców w kontekście działalności eksportowej, zajmujemy się również doradztwem, to część misji poświęciliśmy na spotkania z potencjalnymi kontrahentami. Nasze działania skupiały się także na wyszukiwaniu odpowiednich podmiotów do rozmów dla naszych partnerów, których reprezentowaliśmy w Japonii.

Dlatego jeżeli są Państwo zainteresowani ekspansją na rynek Kraju Wschodzącego Słońca, to oferujemy swoją pomoc w omawianym zakresie. Warto też trzymać rękę na pulsie, bo planowane są misje w inne ciekawe regionu globu. Natomiast jeśli mają Państwo własny pomysł na ukierunkowanie działalności eksportowej, to również zachęcamy do kontaktu celem omówienia skonsolidowanych działań w ramach ewentualnej współpracy.