Wyjazdy zagraniczne PFKE w ostatnim okresie

Zdecydowanie przeważały podróże drogą powietrzną

Ostatnie miesiące funkcjonowania Polskiej Fundacji Konsorcjów Eksportowych obfitowały w wydarzenia dotyczące szeroko pojętego biznesu w kontekście działalności eksportowej. Były to m.in. misje gospodarcze, giełdy kooperacyjne, a także imprezy targowo-wystawiennicze zwane po prostu targami. Przy czym te ostatnie dotyczyły zarówno uczestnictwa w charakterze zwiedzających, jak i wystawców. Natomiast obszar działań obejmował Polskę, dwa kraje ościenne oraz jeden skandynawski. I dzisiaj pokrótce zrelacjonujemy wydarzenia, w których PFKE uczestniczyła poza granicami naszego kraju, czyli na terenie Niemiec, Czech i Norwegii.

Letni okres pracy związany był z działaniami na rynku niemieckim. Rozpoczęła je misja gospodarcza do Berlina, gdzie nasi pracownicy prowadzili rozmowy z instytucjami wspierającymi nasze działania, a także przeprowadzali analizę produktową dla jednego z prowadzonych konsorcjów. Był to także etap przygotowujący do kolejnego wyjazdu za zachodnią granicę.

Następna podróż do naszego zachodniego sąsiada była bowiem związana z udziałem w Międzynarodowych Targach Ogrodniczych SPOGA+GAFA, na których Fundacja była obecna wraz z Konsorcjum Budowlano-Ogrodowym. Impreza odbywała się w Kolonii w dniach od 30 sierpnia do 1 września bieżącego roku na terenie popularnego centrum targowo-wystawienniczego Koelnmesse. Wzięło w niej udział około 2 tys. wystawców z ponad 50 krajów i blisko 40 tys. zwiedzających z ponad 100 krajów świata. Wszyscy zgromadzili się na przeszło 220 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej.

SPOGA+GAFA

SPOGA+GAFA 2015

 

Dwa tygodnie później wzięliśmy udział w misji gospodarczej do Pragi powiązanej z największymi czeskimi targami budowlanymi FOR ARCH, które miały miejsce od 15 do 19 września. Pierwszym krokiem było przeprowadzenie analizy produktowej marketów budowlanych na terenie czeskiej stolicy. Następnie PFKE wzięła udział w ww. targach goszcząc na stoisku Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Pradze. W wydarzeniu zorganizowanym na powierzchni niecałych 40 tys. mkw. uczestniczyło 830 wystawców z kilkunastu krajów oraz prawie 75 tys. odwiedzających.

FOR ARCH

FOR ARCH 2015

Podczas misji Fundacja wzięła także udział w sesji B2B, dla której zorganizowano 227 spotkań biznesowych między 102 podmiotami z 11 krajów. W spotkaniach brali udział zarówno wystawcy, jak i zwiedzający targi FOR ARCH, którzy dobierali partnerów do rozmowy na podstawie profili współpracy zamieszczonych w katalogu uczestników. Dzięki temu można było efektywniej wykorzystać uczestnictwo w omawianej imprezie.

Giełda kooperacyjna podczas targów FOR ARCH

Giełda kooperacyjna podczas targów FOR ARCH 2015

 

Celem ostatniej z dotychczasowych podróży służbowych była Norwegia, a uściślając, Oslo i Lillestrøm, gdzie w dniach od 14 do 17 października odbywały się budowlano-mieszkaniowe targi BYGG REIS DEG. Jest to największe wydarzenie tego typu w Norwegii oraz jedno z ważniejszych w Europie, które rokrocznie przyjmuje około 50 tys. zwiedzających. Oczywiście my również byliśmy obecni, ponownie goszcząc na stoisku WPHI.

BYGG REIS DEG

BYGG REIS DEG 2015

 

Podczas powyższych przedsięwzięć odbyliśmy dziesiątki spotkań biznesowych, zebraliśmy mnóstwo istotnych informacji, a przede wszystkim nawiązaliśmy liczne kontakty, które mają niebagatelne znaczenie dla rozwoju działalności. Delegacje możemy zatem uznać za udane, ale ich prawdziwe owoce przyjdą z czasem. Nie marnując go jednak na oczekiwanie, już teraz planujemy kolejne wyjazdy zagraniczne wciąż poszerzając nasze horyzonty.